Şenay Erberdi Devetzioglou

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
  Uzmanlık Alanları
  • Ürün yönetimi
  • Stratejik Pazarlama
  • İş mükemmelliyeti
  • Çoklu kanal yönetimi
  • Portföy Yönetimi
  • Saha Yönetimi
  • Ekip kurma
  • Müşteri Odaklılık 
  • Satış Yönetimi
    

  İlaç endüstrisinde pazarlama ve satış alanında 20 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Sektörün lider ulusal ve uluslararası şirketlerinde almış olduğu görevlerde Tüketici Sağlığı alanından markalı jenerik ilaçlara uzanan geniş bir yelpazede ürün gruplarından sorumlu olmuştur. Bu çeşitlilik özellikle pazarlama iletişimi, müşteri odaklılık ve satış ekibi yönetiminde kendisine fark yaratan değerli bir deneyim kazandırmıştır.

  Kopaş Kozmetik’te Sesu Kadın Bakım ve Dalin Bebek Bakım Ürünleri kategorilerinden sorumlu olarak pazarlama ve satış alanında görev almıştır. GSK Consumer Healthcare’in Türkiye’de direkt operasyon modeline geçmesinden önce Ali Raif İlaç üzerinden yürüyen iş modelinde Sensodyne, Parodontax, Corega gibi dünyaca bilinen ağız bakım markalarının eczane dışı kanalda da direkt tüketiciye ulaşması ve Türkiye’de markanın ilk ATL kampanyasının yürütülmesinden sorumlu olmuştur. Liderliğini yaptığı iş modeli ile tüketici ve sağlık çalışanı iletişimi ve ilaç firması yapısı ile FMCG dinamiklerini birleştiren özgün bir yapı oluşturmuştur. 

  Ardından Ali Raif bünyesinde Kardiyoloji ve Diyabet alanında kurulmasına liderlik ettiği ekibin yönetimini üstlenmiştir. Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da almış olduğu görev ile Eczacıbaşı ve P&G işbirliği çerçevesinde, P&G markalarının eczanede satışını içeren iş modelinin oluşturulması ve hayata geçirilmesinden sorumlu olmuştur. 

  Abdi İbrahim İlaç’ta Tüketici Sağlığı alanında aldığı görevde özellikle saha yapısının oluşturulması, iş geliştirme ile birlikte çalışarak yeni ürünlerin belirlenmesi, portföy çalışması, pazarlama stratejilerinin oluşturulması gibi geniş bir sorumluluğu olmuştur.
  En son Abbott’ta Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yaptığı dönemde saha ekibi ve merkez ekibinin dönüşümü sürecinde aktif rol almış olup iş sonuçları ile her yıl çeşitli ödüller kazanmıştır. 

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Şenay, Viyana Üniversitesinde Pazarlama üzerine dersler almıştır. Yeditepe Üniversitesinde yine Pazarlama üzerine MBA eğitimini tamamlamıştır.

  İngilizce ve Almanca dillerini konuşmaktadır.

  Arya Kadın Girişimciler platformu üyesi olan Şenay aynı zamanda Lamda Health Danışmanlık şirketinin de kurucusudur.