Qmark Danışmanlık A.Ş.
Qmark Danışmanlık

Alper DalkılıçDanışman

1978 yılında İzmir’de doğan Alper DALKILIÇ, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’ nin farklı illerinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi’ nde İktisat bölümünde yüksek öğrenimine başladıktan sonra birçok öğrenci kulübünde faaliyetlere katıldı. Dağcılık, paraşüt, yamaç paraşütü, maraton koşuları, bisiklet turları ve fotoğrafçılık alanında kendisini geliştiren DALKILIÇ, üniversite ve diğer dağcılık kulüpleri bünyesinde gerçekleşen uluslararası tırmanışlara katıldı, fotoğraf çalışmalarına ağırlık verdi. 2004 yılında Finansbank’ ta Yönetici Adayı (MT) olarak başladı. 2011 yılında çalıştığı banka bünyesinde Kıdemli Danışman Mehmet Yıldırım Özel ile tanışarak farklı bir yolculuğun kapılarını açtı.

2011 Haziran ayında katıldığı Gobi Çölü Maratonu sonrasında 2012 yılında KlimaPlus-Mitsubishi Electric sponsorluğunda Dünya’ nın 4 ayrı kıtasında gerçekleşen, bir hafta süren ve 250 km mesafe koşulan çöl maratonuna (sırasıyla Atakama Çölü, Gobi Çölü ve Sahra Çölü ultra maratonları ve Antarktika maratonu) katılan Alper Dalkılıç, dört ayrı kıtada her biri en az 250 km. den oluşan ultra maratonların tamamlanmasıyla bir yıl içinde maratonları başarı ile tamamlayarak bir ilki gerçekleştirdi; Grand Slam’a bir Türk sporcunun adını yazdırdı. Henüz bunu başaran ’ilk ve tek’ Türk sporcusudur. 5.kıta olan Avustralya'daki The Track Outback Race isimli etkinlik 520 km ile Dünya'nın en uzun yarışları arasında yer almaktadır. Avrupa kıtasında-İzlanda ve Kuzey Amerika kıtasında Grand Kanyon ultra maratonlarını da bitiren Dalkılıç, #7kıta7ultramaraton projesini başarıyla tamamlamıştır.

Özel bir bankada 10 yıl çalıştıktan sonra tutkularını gerçekleştirme adımları atarak bankadan ayrılan DALKILIÇ, ultra maraton organizasyonları, organizasyon danışmanlığı, macera yarışları, yurt içi ve yurtdışı tırmanışlar ile turlara imza atmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında 100 mil, 330 km, 520km ve birbirinden farklı mesafelerde yarışlar koşmuş; aktif olarak spor yapmaya ve bu alanda öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir. 2015 yılından itibaren Türkiye’ nin eşsiz coğrafyası Kaçkarlar’ da her yılın Eylül ayında Kaçkar Ultra Maratonu’ nu organize etmektedir. 2023 yılı başında Limit Sensin ile ortak organizasyonlara başlamış, beraberinde Qmark Ailesi ile yoluna devam etmektedir.

Alper Dalkılıç

Uzmanlık Alanları

İletişim & Sosyal Medya

  • Linkedin
  • Instagram
  • Qmark Danışmanlık A.Ş.
  • Facebook