Sinem Esmer

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
  Uzmanlık Alanları
  • Liderlik Gelişim 
Programları
  • Takımdaşlık
  • Koçluk ve Mentorluk
  • İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Uygulamaları/Sistemleri

  “Her bireyin ve organizasyonun, içinde müthiş bir potansiyel barındırdığına; bu potansiyelin keşfiyle eyleme geçerek ‘olmak’ istediği hale dönüşebileceğine; bunun doğal sonucu olarak ise yaşamdaki her alanda ve rolünde ‘üstün performans göstererek doyuma ulaşacağına inandığım kadar bu hayatta hiçbir şeye inanmıyorum.”

  İzmir Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü ve eş zamanlı olarak State University of New York Binghamton Uluslararası İlişkiler mezunu olan Sinem Esmer, profesyonel hayatına İnsan Kaynakları alanında 2009 yılında Novo Nordisk İlaç firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlamıştır. İnsan Kaynakları alanını mutfağından tanımaya başlamış olan  Esmer, İşe Alım, Eğitim ve Gelişim, İç İletişim, Ücretlendirme ve Yan Haklar Yönetimi, Bordrolama Süreçleri, Performans Yönetimi, Yetenek ve Yedekleme Yönetimi, Kariyer Planlama, Çalışan Bağlılığı ve Motivasyon  gibi pek çok Organizasyonel Gelişim projesine ve sistem kurulumlarına destek verme fırsatı yakalamıştır. İnsan Kaynakları tabanını doyurucu şekilde bu şirkette aldıktan sonra 2011 - 2014 yılları arasında 3M ile tanışmış ve 3M’de  Global İnsan Kaynakları Servisleri Koordinatörlüğü yapmış ve uluslararası platformda pek çok Yetenek Yönetimi, Gelişim Merkezi Uygulamaları ve İç iletişim ve Kültür Yayılımı Projelerine dahil olmuş, proje liderliği görevleri üstlenmiştir. Bir dönem sonra 3M Global SAP takımında İnsan Kaynakları modüllerinin geçişini sağlamak üzere pek çok proje yürütmüş ve sistem değişim yönetimine öncülük etmiştir. 

  Endüstri tecrübesi kazanma arzusu ile 2015 - 2020 yılları arasında Amcor Specialty Cartons, İzmir Fabrikası ailesine katılan Esmer, 5 yıllık fabrika Kıdemli İnsan Kaynakları Süpervizörü rolünde tüm İnsan Kaynakları süreçlerini yönetmiş, buna ek olarak Endüstriyel İlişkiler ve Operasyon Yönetimi konusunda endüstriyel deneyim kazanmıştır. Fabrika Genel Müdürü ve Yönetim Ekibine özellikle Yetenek Yönetimi alanında iş ortaklığı yapmış, iç eğitmenlik görevi üstlenerek Amcor Headquarter ve Bölge Ofisi yönetimleri ile ortak yetenek gelişimi projeleri yürütmüştür. Sonrasında MM Packaging/Superpak firmasının üç fabrikasından sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü görevini yürütmüştür. Bir çok farklı bireyin ve organizasyonun gelişim ve dönüşüm yolculuklarında onlara yol arkadaşlığı etmenin, insana ve öze daha çok odaklanarak “büyüme ve değişim” öykülerine tanıklık etmeyi tercih ederek Ocak 2021’de Qmark Danışmanlık A.Ş.’ye danışman ve koç olarak katılmıştır. 

  Adler Central Europe Koçluk Fakültesini Practicum seviyesinde 2019 yılında, Profesyonel Koç olarak tamamlayan Esmer, Assessor kimliğiyle vaka çalışmaları ve yetkinlik analizleri alanlarında tecrübeler edinmiştir. Bundan sonraki danışmanlık yolculuğunda organizasyon ve bireylerin yeni keşiflere yelken açmasına“öğrenen, büyüyen ve dönüşen organizasyonlar” olma yolunda kurum ve bireylerle iş birliği yapmanın derin merakını ve büyük heyecanını taşımaktadır.