Serkan Gülener

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
  Uzmanlık Alanları
  • Liderlik Gelişimi
  • Stratejik Yönetim
  • Strateji Yayılımı
  • İnovasyon ve Yaratıcılık
  • Değişim Yönetimi
  • Kurum Kültürü
  • Koçluk

  "Toplum olarak hep LİDERLER’e odaklandık, oysa sürekliliği sağlayacak olan, tüm bireylere kazandırılan LİDERLİKTİR ve bunun her bir kişi tarafından kendi çabasıyla geliştirilmesi gerekir."

  Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği ve Enformatik okuyan Serkan Gülener İsviçre St.Gallen Üniversitesi’nden MBA yüksek lisans derecesi, California Berkeley Üniversitesi’nden ise Girişimcilik ve Teknoloji Yönetimi Diplomasına sahiptir. Kurumsal hayata teknoloji devi Siemens’de adım atan Gülener, daha sonra Almanya’da Simon-Kucher Partners Danışmanlık şirketinde yönetim danışmanlığı tecrübesi kazandı. Gülener ilerleyen yıllarda Türkiye Siemens Business Services ve Siemens Medikal Çözümler’de satış yöneticiliği yaptı. 6 yıl boyunca Management Centre Türkiye’de Perfomans Geliştirme Çözümleri Yöneticisi ve Kıdemli Danışman olarak çalıştı. Simon-Kucher Danışmanlık Türkiye Operasyonunu kurup genel müdürlüğünü yaptı.

  Serkan Gülener; Gestalt, İlişkisel Koçluk, Hümanist Psikoloji, Pozitif Psikoloji, Takdir Eden İyileştirme ve Transaksiyonel Analiz metodlarından yararlanırken ayrıca kendi iş danışmanlığı ve profesyonel yöneticilik deneyimlerinden besleniyor, yani “saha gerçeklerinden” kopmuyor ve bilhassa eğitimlerinde herkesin ilham alabileceği güncel dili kullanıyor, bol bol günlük hayat örnekleri veriyor.

  Serkan Gülener’in danışmanlık ve eğitim verdiği kuruluşlar arasında Erdemir, Çimsa, Polisan, İpragaz, Hayat Kimya, 3M, Mondi Tire-Kutsan Akbank, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Garanti Bankası, TEB, Abbott İlaç, Roche, Deva, Jannsen Cilag, Astra Zeneca, DSM, Carlsberg, MEY, REXAM, Vodafone, Türk Hava Yolları, Türk Telekom, Yıldız Holding, TC Sağlık Bakanlığı yer alıyor.

  Halen yürüttüğü profesyonel danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarına paralel olarak İşletme Yüksek Lisans Programları’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca yaşam boyu müzikle uğraşmaktadır.