Özlem Halıcı Lucas

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
Uzmanlık Alanları
  • Liderlik ve Yönetim
  • Koçluk
  • İnsan Kaynakları Yönetimi
  • Performans Yönetimi
  • Gider Yönetimi
  • İşveren Markası Yönetimi
  • Değişim Yönetimi
  • Stratejik Yönetim

” Hepimiz birer mucizeyiz. İçimizdeki gücü keşfetmenin, mutlu, başarılı ve sağlıklı olabilmenin yolu doğadan ve doğal olandan kopmamakta ve ne istediğini bilmekte yatıyor. Doğru uygulamalar ve doğru sorularla bütünsel mutluluğa ve başarıya ulaşmanın çok kolay olduğuna inanıyorum.”

Özlem Halıcı Lucas, 20 yıldır, üretim, perakende ve hizmet sektörlerinde yer alan, uluslararası ve ulusal şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalışmaya ve bir yandan da danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

Profesyonelleştiği alanlar, uluslararası şirketlere veya kurumsallaşmak isteyen ulusal aile şirketlerine, başta insan kaynakları olmak üzere kurumsal yönetim sistemleri kurmak; yeniden yapılanma ve değişim yönetimi projelerine liderlik etmek; gider yönetim süreçlerini yapılandırmak; performans yönetimi ve teşvik sistemleri kurmak; şirket içi çatışma yönetimi, motivasyon yönetimi, zaman yönetimi, kariyer planlama ve koçluk çalışmaları yürütmektir.

Direktörlük ve yürütme kurulu üyelikleri seviyesinde üst düzey yöneticilik ve danışmanlık yaptığı, insan kaynakları ve yönetim sistemleri kurduğu şirketlerden bazıları: Akzo Nobel - Marshall Boya, Net-Nuance (Urart) Gümrüksüz Mağazacılık, Levent Kimya, Kırcılar-Mondial (Alice) Deri ve Kürk, Tui Travel (Tan Tur), Meykon Meyve Suyu Konsantreleri, Lara Balık Restoranları, Agt Store, ebebek, Cantek Group ve Sudan-Technomac’tır.

Özlem Halıcı Lucas, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans, Marmara Üniversitesi Human Resources Management and Development bölümünde de yüksek lisansını tamamlamıştır. Kendisi, danışmanlık, yöneticilik ve koçluklarının yanında, üniversitelerde, derneklerde, şirketlerde ve çeşitli zirvelerde konuşmalar ve sunumlar da yapmaktadır. Mesleki ve sosyal bir çok dernekte de üyelikleri bulunmaktadır.

“Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” sözüne ve bütünsel mutluluğa inanan, bu konuda ciddi çalışmalar yürüten Özlem Halıcı Lucas, aynı zamanda Türkiye spor federasyonu, profesyonel spor antrenörüdür. Beslenme, meditasyon, nefes egzersizleri ve ki enerjisi konularında da uzmanlaşmıştır. Mesleki danışmanlıklarına ve eğitimlerine bu alandaki deneyimlerini de dahil etmektedir.