Qmark Danışmanlık A.Ş.
Qmark Danışmanlık

İlker CanalpDanışman

Galatasaray Lisesi’nin ardından 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programına devam ederken kongre turizmi alanında çalışmaya devam etti.

Tam zamanlı profesyonel kariyerine Garanti Bankası’nda adım atan İlker Canalp, Türkiye’nin ilk multi-branded kartı BONUS, THY ortaklığında uçuş mili kazandıran Shop&Miles gibi bireysel bankacılık başarı öykülerinin parçası oldu.  Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. bünyesinde de pazarlama, ödeme noktaları, ürün yönetimi ve CRM alanlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 

Yedi yılı aşkın Garanti deneyiminden sonra Doğan Online bünyesinde e-commerce ve e-auction sitelerinin kategori yönetimi ve satış müdürlüğünde bulundu.  2006’dan itibaren global sermayeli Sodexo Türkiye’nin Pazarlama ve Kurumsal İletişim direktörlüğünde kariyerini sürdüren İlker Canalp, bu görevinde stratejik sorumluluklarına ek olarak global düzeyde yürütülen iç denetim faaliyetinde baş denetçi ve kurumsal eğitim uzmanı olarak da görev yapmıştır.  Aynı zamanda Sodexo’nun STOP Hunger, Client For Life gibi global inisiyatiflerinin Türkiye’deki süreç lideri ve koordinatörü olarak görev üstlenmiştir.

2013 yılından itibaren ise mobil yazılım sektöründe genel müdür ve yönetici ortak sıfatıyla, Türkiye’nin lider GSM operatörleri ve perakende markaları için Value Added Services (VAS), iOS/Android aplikasyonlar, mobil içerik üretimi üzerinde projeler geliştirmiştir.

Qmark ailesine katılmadan önce de Coopera Group bünyesinde kıdemli danışman olarak kurumsal süreç analizi, mobil ERP platformları, veri güvenliği ve KVKK uyum projeleri üzerine çalışmaktaydı.

Lise yıllarındaki sahne deneyimi sonrası iyi bir tiyatro izleyicisi, bilhassa diplomasi ve siyasi tarih konusunda iyi bir okur, siyaset-ekonomi-spor-edebiyat konularında hevesli bir yazar, doğayla iç içe olmaya hasret çevre gönüllüsü ve gezip gördüğü yerlerde tanıştığı insanlardan biriktirdiği hikâyeleri anlatmayı seven bir seyyah olarak özetliyor kendini.

Hızla akıp giden zaman herkesin yürüdüğü yolları ve boğucu bir rutini önümüze en yakın seçenek olarak koysa da; arkamdan gelenlerin ilk kez göreceği ayak izleri bırakmayı seviyor, daha önce açmadığım kapıların ardını merak ediyorum. İlk adımı atana yol daima görünür olur, devamı biraz cesaret, biraz heves, bolca azim ve gayret. Bu hayatta dinledikçe anladım, anladıkça düşündüm, düşündükçe sorguladım, anlattıkça farkına vardım.  Yaşadığım günlerden bana kalanları paylaşmayı değerli buluyor, dostlarıma desteği ve onlara katabildiklerimi böyle anlamlandırıyorum.

İlker Canalp

Uzmanlık Alanları

 • Kurumsal İletişim

 • Pazarlama

 • Key Account Management

 • CRM

 • E- Commerce

 • İçerik Üretimi

İletişim & Sosyal Medya

 • Qmark Danışmanlık A.Ş.
  info@qmark.com.tr
 • Qmark Danışmanlık A.Ş.
  +90 212 324 00 32
 • Qmark Danışmanlık A.Ş.
 • Qmark Danışmanlık A.Ş.
 • Qmark Danışmanlık A.Ş.
 • Qmark Danışmanlık A.Ş.