Erdem Türkkal

Kurucu Ortak – Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
Uzmanlık Alanları
  • - Liderlik ve Yönetim
  • - Koçluk
  • - Satış Yönetimi
  • - Kilit Müşteri Yönetim
  • - Pazarlama Yönetimi
  • - İş Geliştirme
  • - Değişim Yönetimi
  • - Stratejik Yönetim

1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun olan Erdem Türkkal, aynı bölümde master programına devam etmiştir.

İş hayatına Nel Elektronik A.Ş.’nde Satış Mühendisi olarak başlamış sırası ile Türk Siemens Kablo ve Türk Pirelli Kablo A.Ş’nde toplam 9 yıl içerisinde satış mühendisliğinden satış ve pazarlama direktörlüğüne bir çok pozisyonda görev almış ve Ülke Müdürlüğü görevinde iken ayrılarak 2003 yılında elektronik ürünlerin ithalat ve pazarlamasını yapan kendi şirketini kurarak girişimciliğe adım atmış ve iki yıl süre ile devam etmiştir.

2005 yılında profesyonel kariyerine CNR Fuarcılık bünyesinde yer alan ITF Fuarcılık A.Ş.’nde Satış Direktörü olarak geri dönmüştür.

2006-2008 tarihleri arasında Viko Elektrik A.Ş.’nde İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır.

2008-2011 tarihlerinde Globo Aydınlatma şirketini start-up olarak kurup hayata geçirmiş ve Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

2015 yılı sonuna kadar grup şirketleri olan Cihan Elektrik ve Kıroba Enerji firmalarında yöneticilik ve yönetim kurulu üyelikleri yapmıştır.

Telekomünikasyon, Enerji, Fuarcılık, Elektrik, Aydınlatma sektörlerinde kapsamlı bilgi birikimine, Siemens’de görev aldığı dönemde üstlendiği Avrupa Kalite Vakfı Temsilciliği ile Toplam Kalite Yönetimi deneyimine sahiptir. Aynı dönemde Siemens Grup üst yönetimi tarafından yürüttüğü özellikli projeler nedeni ile «Yılın Girişimcisi Ödülü»’ne layık görülmüştür. Şirket satın almaları ve birleşme süreçlerinde aktif rol almış, kültürel değişimlerin yoğun olarak yaşandığı kurumlarda bulunmuştur.

Profesyonel Koçluk eğitimini Adler International’da tamamlamıştır. İTÜ Mezunlar Derneği tarafından yürütülmekte olan Mentorluk programına dahil olup üniversite son sınıf öğrencilerine mentorluk yapmaktadır.

İngilizce, Almanca ve İtalyanca bilmektedir. Kariyerine Qmark Danışmanlık Kurucu Ortağı olarak Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk alanlarına aodaklı olarak devam eden Erdem, Adler Central Europe Koçluk Fakültesini Profesyonel Koç olarak tamamlamıştır. 25 yıllık deneyimini, öğrenme ve gelişim konusundaki tutku ve enerjisini koçluk becerileri ile bütünleştirdiği programlar ile kurumlara ve bireyleri gelişim süreçlerine yol arkadaşlığı etmektedir.