Cem Karataş

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
  Uzmanlık Alanları
  • Motivasyon 
  • Takım Çalışması
  • İletişim  
  • Problem Çözme & Proje Yönetimi
  • Sunum Teknikleri

  Ankara 1964 doğumlu, evli, bir erkek çocuk sahibi. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Finans, İnşaat ve Taahhüt, Medya, Hizmet sektörlerinde; İnsan Kaynakları ve Eğitim, Kalite Sistemleri, Satınalma, Destek ve Müşteri Hizmetleri konularında fonksiyonel uzmanlık ve yöneticilik tecrübesine sahiptir. 

  Profesyonel çalışma hayatına STFA Holding A.Ş. de başlamıştır. 1992 yılında Bank Ekspres'in kuruluşu ile kurucu ekipte görev almış, İç Hizmetler, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Kalite Yönetiminden sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. 

  2001 yılından itibaren sırası ile Star Medya Grubu ve Çalık Holding / GAP İnşaat (Türkiye ile birlikte Türkmenistan, Ukrayna ve Sudan projeleri dahil) firmalarında İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 

  2004 yılı ile birlikte Sabancı Holding bünyesinde holding ve topluluk şirketleri için Ortak Satınalma, Kontrat Yönetimi ve SA Kuleleri İdari Yönetiminden sorumlu yönetici olarak çalışmıştır. Devamında Sofra/Compass grupta Operasyon Direktörü olarak görev almış okul projelerinin yönetimini üstlenmiştir. 

  2013 yılından bu yana farklı sektör ve firmalarda iletişim bazlı beceri ve yetkinlik eğitimleri vermeye devam etmektedir. Eğitim verdiği kuruluşlar arasında ING Bank, Odeabank, QNB Finansbank, Finansal Kurumlar Birliği, Polisan Holding Şirketleri, Orhan Holding Şirketleri, TYH Tekstil, Nitto Bento, Tempe Kimyasal, MSD yer almaktadır. Söz konusu firmalarda farklı seviyelerdeki katılımcılara Kişisel Farkındalık, Motivasyon, Takım Çalışması, İletişim, Problem Çözme, Proje Yönetimi, Profesyonel Yaşam, Sunum Teknikleri, Eğitimcinin Eğitimi, Satışın Yönetimi, İkna Yöntemleri konularında eğitimler vermiştir. 

  Profesyonel başarının ancak konfor alanının dışında ve insanın önce kendisini yenmesi ile gerçekleşeceğine inanmaktadır.