Barış Ekinci

Danışman
Qmark Danışmanlık A.Ş. Sosyal Medya :
  Uzmanlık Alanları
  • Marka ve Ürün Konumlandırma
  • İletişim
  • Gayrimenkul’de Pazarlama ve Satış Yönetimi
  • Krizlerde İletişim
  • Ortak Dil - Ortak Kültür
  • Kritik Diyaloglar

  25 yıllık kariyerinde DemirDöküm, Cenajans Grey, Reklamcılık, Türkiye Jokey Kulübü gibi  firmalarda pazarlama, reklam, iletişim ve satış alanlarında çalıştı. Profesyonel iş hayatını 2004-2018 yılları arasında Sinpaş GYO’da sürdürdü. Pazarlama ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2018 yılında Türkiye’nin ilk outsource marketing şirketi BOOST’u kurarak pazarlama dünyasına hizmet vermeye devam ediyor. 
  Gayrimenkul sektöründe pazarlama ve satış alanında uzun yıllar profesyonel olarak görev alan Barış Ekinci, Türkiye’nin en büyük konut projelerinin pazarlama faaliyetlerini yönetti. Ulusal ve uluslararası bir çok ödül kazandı. Sektörde ses getiren pek çok organizasyonlar düzenledi; Bill Clinton, Gerard Schröder ve Jose Mourinho ile Liderlik Zirveleri, Julio Iglessias, Gloria Estefan, Michael Bolton gibi dünyaca ünlü yıldızlarla lansmanlar, Jose Mourinho, Emel Sayın, Nebahat Çehre, Tülin Şahin, Erol Evgin gibi isimlerle reklam kampanyaları…
  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Barış Ekinci, daha sonra yine aynı üniversitede Reklam ve Tanıtım Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı. 
  Üniversitelerde ve çeşitli konferanslarda pazarlama, iletişim ve marka yönetimi gibi konularda konuşmacı olarak yer aldı. Pazarlama sektöründeki bazı organizasyonlarda jüri üyelikleri yaptı.  Tühid, C Level ve CMO Society üyesi olan Ekinci, denizcilikle ilgileniyor ve seyahat etmeyi seviyor.